sobota, 14 grudnia, 2024

Dziedzictwo polskiej kultury elektronicznej.

Znane postacie

Stefan ŻYCZKOWSKI

Stefan ŻYCZKOWSKI,

założyciel, wieloletni prezes, obecnie Przewodniczący Rady Strategicznej spółki ASTOR. Firmę wraz z bratem Karolem założył w 1987 roku., a kieruje nią nieprzerwanie od roku 1991, r., będąc architektem jej sukcesów rynkowych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Odbywał praktykę w dziale części zamiennych szwajcarskiego producenta silników Sulzer w Szwajcarii. Pracując podczas studiów w firmie komputerowej, poznał praktycznie zagadnienia związane z budową i oprogramowaniem komputerów PC (osobistych). Od 1981 roku. zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Stworzona przez Stefana Życzkowskiego firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji, robotyzacji i systemów IT dla przemysłu. Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce.

Prowadzona przez Stefana Życzkowskiego firma ASTOR jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym wielokrotnym laureatem konkursu „Great Place to Work”, wielokrotnym Laureatem Medalu Europejskiego, Ambasadorem Małopolski na poziomie Międzynarodowym – Mapa Marek 2019 i wielu innych. Najnowsze wyróżnienie z 2021 r. to otrzymana nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)).

W 2009 roku. uhonorowany tytułem „Tego, który zmienia Polski Przemysł” (PTWP)).

Także: Diament Forbesa, kategoria: Dynamiczny wzrost wartości firmy

W 2011 roku tytuł: Ambasador polskiej gospodarki​

W 2012 roku wpisany do „Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej”



W 2013​ roku:

• Medal Europejski dla ASTOR Consulting

• Najlepsze miejsca pracy – 3 miejsce w Polsce w kategorii firm do 500 pracowników- Great Place To Work​



W 2014 roku. otrzymał tytuł „Innowatora Małopolski”, ”.

W 2015 roku. otrzymał „Złotą statuetkę Lidera Polskiego Biznesu””.

W 2018 roku odznaczony medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.



Człowiek Roku 2020 „Gazety Krakowskiej,”, przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Krakowskiej pierwszej kadencji. Jest też członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

2020 rok – XVIII edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP – nominacja

We wrześniu 2020 r. powołany do Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk (PAN) jako przedstawiciel biznesu.

W 2021 roku – Polska Nagroda Innowacyjności

W 2022 roku otrzymał za dzielność społeczną Złoty Krzyż Zasługi

W 2023 otrzymał nagrodę o Izby Przemysłowo – Handlowej w Krakowie – Krakowski Dukat



Bierze udział w licznych debatach, dzieląc się wiedzą oraz ponad 30 – -letnim doświadczeniem pracy z przemysłem. Członek kilku Rad Programowych, m.in.: aktywny członek wielu rad:. Forum Nowoczesnej Produkcji, IndustryTech czy Warsaw Industry Week – Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych.

Wierzy, że ludzie są najlepszym kapitałem. W każdym podejmowanym przez siebie działaniu, kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy.

Wieloletni członek Business Centre Club. Ekspert BCC ds. przemysłu 4.0.

Przewodniczący Rady Ekspertów Alliance Business Connect

Po godzinach aktywny sportowiec: jeździ na nartach, gra w piłkę nożną i koszykówkę, pływa kajakiem. Pasjonują go samochody, jest również wytrawnym specjalistą od układania różnych odmian kostki Rubika. Jest autorem opublikowanego w 2019 r. wskaźnika określającego rozwój i rentowność firmy produkcyjnej Indeks Technologiczny ASTOR, szerzej opisanego w publikacji „Finanse Przemysłu 4.0. Jak inwestować i wygrywać w rewolucji przemysłowej.

Dodaj komentarz